Akfen Başkanı Akın: “Sağlık Bakanlığı ile Şehir Hastaneleri projeleri yapılmaya devam ediliyor. Isparta’yı bitirdik, Eskişehir’i haziranda teslim ediyoruz, Tekirdağ’da gayet güzel gidiyor, Adana yapıldı, Yozgat yapıldı, Bilkent açılıyor, Mersin açıldı”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde düzenlenen Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Hülya Güven’in başkanlığını yaptığı “Sağlığın Geleceği” başlıklı oturumda, Türkiye’de 2003’te yapılmaya başlayan Şehir Hastanelerinin birçok ilde yapımına devam edildiğini belirtti.

Gelecekte hastanelerin yeni teknolojilerle donatılarak daha iyi hizmet vereceğini ifade eden Akın, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanlığı ile Şehir Hastaneleri projeleri yapılmaya devam ediyor. Isparta’yı bitirdik, Eskişehir’i haziranda teslim ediyoruz, Tekirdağ’da gayet güzel gidiyor, Adana yapıldı, Yozgat yapıldı, Bilkent açılıyor, Mersin açıldı. Uygulanan model gayet güzel oluyor. Bizim bu işte 2 tür gelirimiz var. Birincisi bina yapıyoruz Sağlık Bakanlığına kiralıyoruz. İkincisi Sağlık Bakanlığı ile beraber 25 yıl boyunca müşterek yaşıyoruz. Biz o hastanenin bütün ihtiyaçlarını, yani atık, bahçe düzenlemesi, güvenlik, sekreterya servisi, yemek… Bu gibi hizmetleri de biz karşılıyoruz. Bunları fatura ediyoruz. Röntgen cihazı getiriyoruz, bazı istenen aletleri tedarik ediyoruz. Şehir Hastaneleri açılınca mesela Isparta’da 3 hastane kapandı. Bütün doktorlar yeni hastaneye geçtiler. Şu an tam 1 yıl oldu Isparta hastanesi ve nüfusunun tam bir buçuk misli veya 2 misli ziyaretçisi var. Aşırı talep var devlet hastanesi bedava olduğu için. Cumhurbaşkanımız geldiği zaman ‘Bu otelin adı ne?’ dedi. Biraz gırgır geçti ama otel gibi yapılmış çok güzel Şehir Hastanesi oldu. Öyle olunca hastalık şikayeti olan herkes hastaneye rahatlıkla geldi.”

“Sağlıkta yaşanan gelişmeler teknoloji firmalarını doğrudan etkilemektedir”

 

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here