Prof.Dr. Nabi AVCI Şehir Hastanesindeki Son Durumu Değerlendirdi.

341.000 m2 alana kurulu 1081 yatak kapasitesine sahip Avrupa’dan ödüllü yapı olan Eskişehir Hastanesinde Ak Parti Eskişehir milletvekili Prof.Dr. Nabi AVCI, NTV’de seçim programına Eskişehir Şehir Hastanesinden katıldı.

Prof.Dr. Nabi AVCI Eskişehir Şehir Hastanesinin sadece Eskişehir Halkına değil, çevre illere de hizmet verecek sağlık külliyesi olduğunu belirtti. 1081 yataklı bir hastane olacağını 254 Poliklinik odası, 37 Ameliyathane, 160 yoğun bakım yatak sayısı (buna çocuk yoğun bakım dahil değil ilave edilecek) 608 açık otopark, 1600 kapalı otoparka sahip olacak. Eskişehir Şehir Hastanedeki odaların çoğunluğunu tek kişilik odalardan oluşuyor 593 odadan 402’si tek kişilik 191 odası da çift kişilik olacak, çift kişilik odalarda hasta mahremiyetini koruyacak şekilde arada açılıp kapanabilen paravanlara sahip olduğunu istenildiğinde hastaların sohbet etmek, görüşmek diyalog kurmak için gerektiği zaman açılabileceğini belirtti.

Eskişehir Şehir Hastanesinin en büyük özelliklerinden bir kaçı da şöyle;

Hastanede kreş hizmetleri var,  Eskişehir Şehir Hastanesi kendi enerjisini üreten çevre dostu bir yapıya sahip ayrıca yapıda temelde deprem izolatörleri vasıtasıyla 8 şiddetinde bir depreme bile dayanabilecek güze sahip olduğunu belirtti. Bölgeye hizmet vereceği en önemli alanlardan biri de kanser tedavisidir.

KANSER TEŞHİS VE TEDAVİSİ OLACAK

Kanser alanında hem teşhis hem de tedavi edebilecek teçhizata sahip olduğunu belirtti. Bu hizmet sayesinde Avrupa’dan sağlık turizmi olarak tedavi amaçlı turist çekeceğini Avrupa’nın yanında az da olsa Amerika’ya da sağlık hizmeti satılacağını belirtti.

ÖNEMLİ ÜNİTELER

Hastanede Yanık merkezi, Nükleer tıp merkezi, Radyoterapi ünitesi, Kemoterapi, İyot tedavi, Radyasyon onkolojisi, Linak cihazı, Onkoloji tanı tedavi merkezi, 3 tane Anjiyo ünitesi, Robotik ilaç hazırlama ünitesi, Palyatif bakım ünitesi, Taş kırma ünitesi, Uyku laboratuvarı, Diyaliz üniteleri bulunmaktadır.

Eskişehir Şehir Hastanesi aynı zamanda Eğitim ve Araştırma Hastanesidir.

Görüntüler NTV ‘den alınmıştır.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here